HAKKIMIZDA


1986 yılında kurulan Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği, ülke çapındaki gözlük çerçeveleri , optik cam sanayicilerini ve ithalatçılarını temsil etmektedir.

Türkiye'deki üretici, ithalatçı ve tedarikçilerin çoğunluğunu temsil ettiğinden dolayı dernek ünvanımızın başına 2007 yılında İçişleri Bakanlığınca "TÜRKİYE" ibaresi verilmiştir. 

Günümüzde, gözlük çerçeve ve numaralı cam üretiminde dünya teknolojileri en üst seviyelerde kullanılmaktadır. Üreticilerimiz son 5 yıldan bu yana ihracat rakamlarında ivme yakalamışlardır. Türk malı gözlük yani "Made in Turkey" menşei özellikle Avrupa'da aranır hale gelmiştir.

Bu durum, derneğimizin yıllardır verdiği mücadelenin önemli bir başarısıdır. Sektöre düzen ve kalitenin aşılanması uzun bir süreç olmuş ama nihayetinde yurtiçi satışlar ve ihracattaki artış ile amaçlanan hedefe yaklaşılmıştır.

Bundan sonraki hedef ise markalarımızın dünya pazarlarında daha üst seviyelere çıkarılmasıdır. Bu sebeple uluslararası derneklerle ve fuar organizasyonları ile sürekli istişare etmekteyiz.

Derneğimiz, göz sağlığına çok önem vermekte ve bu sebeple Sağlık Bakanlığı , Sanayi Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile sürekli görüşmeler yapmaktadır.

 

Avrupa Birliği Sağlık komisyonu ile görüşmeler yapılmakta ve güncel mevzuatın daha iyi bir şekilde ülkemizde uygulanması için çalışılmaktadır.


Üretimde artık yüksek teknolojiler kullanılmaktadır. Doğal olarak kalitede süreklilik oluşmaktadır. Göz sağlığı açısından çok önemli olan optik ve güneş gözlükleri günümüzde artık  moda aksesuarı olarak da kullanılmaktadır. Kullanıcıların tercihi doğrultusunda üretim yapmak için firmalarımıza Tüketici ihtiyaçları ve Göz Sağlığı seminerleri verilmektedir.  Hedefimiz kaliteli üretimdir.


TÜRKİYE GÖZLÜK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ


 

 

Tanıtım Filmi